Jedlíkovo vaření Jedlíkovo vaření: Rychlý ovocný salát

Stránky

úterý 7. ledna 2014

Rychlý ovocný salát


A pro letošní rozjezd jsem zvolila něco opravdu rychlého. Stále se mi nějak nechce pouštět do velkého vaření. Myslím si, že  vánočním hodování je ovocný salát tím pravým. Výhodou je, že na ovocný salát můžeme použít prakticky veškeré ovoce, které se ve spíži najde. A pokud ve spíži máte nějaký ovocný kompot, pak jeho přidáním určitě také nic nezkazíte. 


Takže na ovocný salát potřebujeme

ovoce, co dům dá ... v našem případě jablíčka, kiwi, pomeranč, banán..... vše nakrájíme a zalijeme ovocným džusem......... necháme chvilku vychladit a můžeme podávat. 

Jak jsem psala na začátku je to opravdu rychlovka.  A většinou  u nás nic nezbyde....

A co VY a ovocné saláty? Co do nich přidáváte VY?

18 komentářů :

 1. Nejradši mám mrkev s ananasem a banánem:-))

  OdpovědětSmazat
 2. Ovocný salát? Jak jsem stará, tak se přiznám, že jsem ho nejen nikdy nedělala, ale ani nejedla. Za nás se jedly kompoty a ovoce jen tak syrové a já to tak praktikuji stále. Právě mi manžel připravuje naši každodenní dávku ovoce, dnes půl jablíčka a mandarinku. Ale zkusit bych to mohla, to je pravda. Díky za tip.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ježurko,moc Tě zdravím! Nikdy není pozdě začít se saláty :)

   Smazat
 3. Saláty můžu. Ovocné i zeleninové. Nejvíc mi chutnají, když je připraví někdo jiný. :-) S ovocným džusem jsem nezkoušela, vůbec mě to nenapadlo. Musím zkusit. ;-) My máme rádi jablko s mrkví a dělám sladko-kyselý nálev, nebo trochu zakysanky a pro sebe přidávám rozinky. A když jsou naložené v rumu... ;-) Měj se hezky.

  OdpovědětSmazat
 4. Alis ahoj! :-)
  Saláty miluji! Kdybychom neměli doma takové masožravce, tak bychom s mamčou dokázaly byt jen na nich! Ať ovocné, zeleninové či těstovinové! :-)
  Já si také nedávno udělala ovocný salát - ono to chtělo odlehčení. :-). A výhoda je ta, že ovocný salát můžeš dělat z veškerého ovoce, co je doma. :-)
  Alis měj se krásně a ahooooooooooooooj! :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Já mám moc ráda mrkev s jablíčkem, vše na jemno nastrouhané, trochu přislazené a do toho citronovou šťávu. Ale někdy si dělám salát z jogurtu, strouhaného jabka a oříšků, to je taky moc dobré. Ovocný salát dělám když tu mám vnoučata, to pak podobně jako ty smíchám co dům dal.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý den,

  vytvořili jsme 1. ročník české národní soutěže FOOD BLOG ROKU 2013 a věříme, že tato soutěž nás bude všechny motivovat ještě více k chutnějšímu vaření, psaní a focení.

  Zařadili jsme Váš blog do seznamu food blogů.Použili jsme zmenšeninu vaší fotografie, název blogu a odkaz na vaše stránky. Pokud si přejete vymazat z tohoto seznamu, dejte nám prosím vědět.

  Hodně štěstí vašemu blogu!

  Lukáš Beránek
  food BLOG roku
  e-mail: foodblogroku@gmail.com

  www.foodblogroku.cz
  www.facebook.com/foodblogroku

  OdpovědětSmazat
 7. Ovocne salaty zde "jedou". Po tech vanocnich hodech je to ta nejvhodnejsi dieta. Jak dlouho nam ale vydrzi ?:-))

  OdpovědětSmazat
 8. Ovocný salát přijde k chuti vždycky, Ali.
  Tobě se nechce pouštět do velkého vaření a já jsem ještě nepřestala. U nás jsou kolem Nového roku troje narozeniny, já z toho snad padnu!!! ;-)
  Zdravím tě a přeji pohodové dny. :-) Hanka

  OdpovědětSmazat
 9. Ovocný salát je u nás velmi frekventovaný. Jen nezalíváme džusem, ale dáváme lžíci medu a 3-4 lžíce citrónové šťávy.

  OdpovědětSmazat

Děkuji Vám za návštěvu a za Váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...