Jedlíkovo vaření Jedlíkovo vaření: Tousty s tuňákem

Stránky

čtvrtek 8. ledna 2015

Tousty s tuňákemDnes přináším inspiraci na rychlou povánoční večeři. Nějak se mi zatím nechce pouštět do velkého vaření.  A tak jsou tousty jednou z mých záchran....Tousty jsou úžasné v tom, že se do nich dají vkládat nejrůznější náplně, ať už slané nebo sladké.
Já osobně mám velice ráda toustovou variantu s tuňákem. 

Na tousty s tuňákem potřebujeme:

toustový chleba (množství dle počtu jedlíků)  .. v mém případě na 12 toustů ...24 plátků toustového chleba
máslo
3 konzervy tuňáka v tomatě 
Já jsme opět použila osvědčeného  konzervovaného tuňáka Calvo.  Jak už ode mně víte,tak tuňákové konzervy Calvo jsou mojí sázkou na jistotu.
strouhaný sýr
Spodní plátek toustu jemně potřeme máslem, přidáme konzervovaného tuňáka a posypeme strouhaným sýrem. 


 Přiklopíme druhým plátkem chleba a vložíme do toustovače. Každý přístroj pracuje trochu jinak, takže závisí na vás, jak moc chcete mít toustíky opečené...a máme hotovo....
K teplým tuňákovým toustům se hodí horký domácí pečený čaj.....
Recept na domácí pečený čaj najdete ZDE


A co VY a rychlé  večeře?


4 komentáře :

 1. Ahoj Alis! Ty mi děláš pěkné chutě! :-D Dělávám tousty se salámem, sýrem, plátkem rajčete a papriky. Je to také bašta. S tuňákem jsem ho ještě nezkoušela. Stále vyhlížím v obchodech Calvo tuňáka, ale ještě jsem na něj nenarazila. Je fakt, že tu nemáme moc obchodů na výběr.
  Alis, měj se hezky. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Také milujeme tousty a často je děláváme. Jejich obsahem bývá toustový sýr, plátek salámu a nějaká příchuť - podle strávníků - ostřejší a nebo mírná. Nezůstane vůbec NIC.

  OdpovědětVymazat
 3. Tousty máme s manželem taky rádi, i když s tuňákem jsem je ještě nedělala, protože ryby nemusím a vím, že to není správné. Ale taky si je brzy uděláme. Já dávám většinou šunku a sýr, někdy i kousek cibulky a trošku kečupu. taky je trošku napře namažu máslem.

  OdpovědětVymazat
 4. Alis mnam tousty miluju a ted si uvědomuju že vlastně už dlouho u nás bebyly---děkuju za prima tip a připomenutí ♥ měj se fajn ....Martina

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a za Váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...