Jedlíkovo vaření Jedlíkovo vaření: Velikonoční recepty

Stránky

čtvrtek 19. března 2015

Velikonoční recepty


Pomalu, ale jistě se blíží velikonoce. Určitě i vy přemýšlíte, co dobrého jedlíkům nachystat. A tak  jsem pro vás nachystala malou inspiraci na velikonoční vaření a pečení... opět jsem zapátrala ve svém blogovém archivu a vybrala pro vás  moje vyzkoušené velikonoční recepty.

Na velikonoce u nás nesmí nikdy chybět velikonoční beránek. Peču jich hned několik. Na pečení beránka se mi nejvíce osvědčilo olejové těsto. Recept na velikonočního beránka najdete ZDE.Aby těch velikonočních zvířátek nebylo málo, tak tu máme ještě velikonočního zajíčka. Recept najdete ZDE.
A další velikonoční klasikou je velikonoční mazanec. Recept najdete ZDE.A nesmím zapomenout na tradiční velikonoční jidáše...recept najdete ZDEA na co nesmím při výběru velikonočních receptů zapomenout je velikonoční nádivka. U nás se velikonoční nádivce říká hlavička a já mám nejraději tu z krupice. Recept najdete ZDE.


A teď přicházejí na řadu další dobroty. Vloni jsem poprvé zkoušela vyrábět aspiková velikonoční vajíčka. Recept a postup na velikonoční aspiková vajíčka najdete ZDE.
Pokud budete mít dostatek vajíček, potom doporučuji vyzkoušet vajíčkovou tlačenku. Recept najdete ZDE

Domácí vajíčková tlačenkaa několik chytrých vajíčkových rad najdete ZDE
A na příště pro vás mám nachystaný další velikonoční recept.....


Tak a co se chystáte jedlíkům na velikonoce připravit VY?
Máte nějaké tradiční velikonoční jídlo, které nesmí u vás doma chybět?
4 komentáře :

 1. Alis již jsem ti to pochválila na FB,ale nádivku z krupice čtu poprvé,docela ji vyzkouším,vypadá dost jedle-myslím k nakousnutí.Měj krásný víkend.pa Miluš

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Ali,dik za inspiraci. Já budu letos určitě péct beránka :-))) Ale chtěla bych zkusit i tu nádivku. Moc zdravím!

  OdpovědětVymazat
 3. Samé dobroty jsi připravila:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Toho je tolik, že nevím, co si mám vybrat dříve. Nejvíce mě lákají jidáše a nádivka. I když aspikové vejce nemusí být také špatné...Ach jo....

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a za Váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...