Jedlíkovo vaření Jedlíkovo vaření: Květáková polévka

Stránky

středa 2. ledna 2013

Květáková polévka


Květáková polévka

Letí to.. letí a máme tu opět čtvrtek a jen malý krůček k víkendu Usmívající se. A před námi další rozhodování o tom, co o víkendu vařit. A aby to rorzhodování a přemýšlení bylo rychlejší, přináším recept na zeleninovou víkendovou polévku. Polévky jsem přes parné léto trošku zanedbávala, ale s nadcházejícím podzimem se to změní!Květák v kuchyni nejčastěji připravuji smažený v trojobalu nabo s vajíčkem na mozeček. Před tím je ovšem květák potřeba povařit, aby trochu změkl. A co s vodou, která nám s povaření zbyde? Nevylévejte ji a připravte jedlíkům květákovou polévku!
A tady je recept na moji oblíbenou polévku z květáku! Příprava je opět (tak , jak je u mě zvykem) rychlá.
Na přípravu květákové polévky potřebujeme:
Květák - uvařený v osolené vodě (pokud máte doma kousek cibule, mrkve, petržele či celru - můžete je klidně ke květáku přidat a vývar tak bude ještě lepší!)
1 větší bramboru
sůl, kmín
mléko a 2 lžíce polohrubé mouky
1 vajíčko
vývar z květákuKvěták dáme do studené vody, kterou osolíme a přidáme 1/2 lžičky kmínu. Květák povaříme, ale pozor nerzvaříme!
Květák vyndáme a vodu z hrnce nevyléváme!
Do přecezeného květákového vývaru přiádme 1 nahrubo nastrouhanou bramboru a povaříme. Do vařící polévky přidáme 2 lžíce polohrubé mouky rozmíchané v troše mléka a dobře provaříme. Vmícháme 1 vajíčko. Na konec můžeme do polévky přidat kousky povařeného květáku.No a zbylý květák můžeme jedlíkům usmažit nebo z něj připravit oblíbenou pochoutku.

Vyzkoušejte i jiné polévky!


A na závěr malý typ na víkendové zavařováníUsmívající se Je nejvyšší čas na přípravu podzimího pečeného čajeUsmívající se!
Využijte podzimních darů přírody a připravte si pečený čaj ze švestek, ostružin,hrušek či jablíček!!!!
Recept na podzimní pečený čaj najdete ZDE.
2 komentáře :

  1. Květákovku miluji, dělám ji ale trošku jinak, hlavně do ní dávám muškátový oříšek a nakonec navrch do talíře nasypu opražené kostičky housky! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. S opraženými houstičkami super.

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a za Váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...