Jedlíkovo vaření Jedlíkovo vaření: Plněné kornoutky z dortových oplatek

Stránky

neděle 6. ledna 2013

Plněné kornoutky z dortových oplatek
Přemýšlíte jaké vánoční cukroví udělat pro své jedlíky... hledáte netradiční vánoční cukroví a při tom, aby chutnalo .....vyzkoušejte plněné oplatkové trubičky!
Návod na výrobu oplatkových kornoutků nebo trubiček najdete ZDE. Oplatkové kornoutky máme nachystané a už nám zbývá je jenom naplnit.


Okraje kornoutků namočíme do čokolády a necháme zatuhnout. Mezi tím si ze Salka připravíme "Salko krém"

Kornoutky pomocí zdobičky naplníme připraveným krémem a necháme ztuhnout.

A máme hotovo!


A tady je návod na kornoutky z dortových oplatek!

Když jsem poprvé v nějakém časopise o vaření viděla oplatkové kornoutky, nemohla jsem uvěřit tomu, že z křehkých dortových oplatek lze udělat kornoutek. Jak tože se nezláme? Vrtalo mi to hlavou do té doby, než jsem to vyzkoušela. A opravdu mohu potvrdit, jde to!!! Akorát je k potřeba trocha trpělivosti! A pří troše trpělivosti si doma vyrobíte takovéhle kornoutky:
A nyní to kouzlo, kterým si kornoutky v klidu domova můžete vytvořit. Ke kouzlu potřebujete:
1 balení obdélníkových dortových oplatek
hrnec s horkou vodu
cedník
špičku na kornoutky

Dortové oplatky nakrájímena čtverečky o rozměrech 5x5cm. Hrnec naplníme do 1/5 vodou, kterou dáme vařit. Až se voda začne vařit, zmírníme vaření a nad hrnec dáme cedník, do kterého postupně vkládáme oplatkové čtverečky. Čtverečky necháme v cedníku nad parou nahřívat tak, aby změkly a daly se z nich tvarovat kornoutky. Správné napaření poznáme tak, že se oplatky nelámou, ale ani nejsou příliš mokré. Prostě to chce na prvních dvou vyzkoušet a potom už to jde samo. Ještě vlhké čverečky odebereme z cedníku a hned pomocí špičky na kornoutky tvarujeme malé kornoutky. V této fázi je třeba pracovat rychle, protože sušenky poměrně rychle opět zatuhnou.
Takto připravené kornoutky můžeme hned plnit. Pokud všechny kornoutky nespotřebujeme, potom je skladujeme v suchém protředí a vydrží opravdu dlouho!

A pokud už jste v tvoření kornoutky doporučuji vyzkoušet i oplatkové trubičky.

Postup je úplně stejný jako u kornoutků, akorát místo na špičku namotáváme oplatku na trubičku.

Konce kornoutků a trubiček můžeme namočit v čokoládě, naplnit oblíbeným krémem a máme další druh cukroví hotový!!2 komentáře :

  1. Zajímavé.... a tak ještě máme velikonoce, zkusím:-)))

    OdpovědětSmazat
  2. Ahoj Ajko, moc Tě zdravím! Je to jednoduché a překvapivě dobré !!!

    OdpovědětSmazat

Děkuji Vám za návštěvu a za Váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...